facebook

Rynek turystyczny

e-marketing rozwiązania dla  turystyki

Konsekwencje rozwoju Internetu oraz e-marketingu dla sektora turystycznego:

  • Spadek znaczenia tradycyjnych form reklamy ofert turystycznych na rzecz e-marketingu. Obecna tendencja wykazuje, że reklama tradycyjna staje się mało efektowna. Rozwój techniki spowodował, że klienci wymagają od biura podróży więcej niż tylko samej prezentacji oferty. Powoli wdrażane jest pojęcie e-turystyki dające wiele możliwości. Wirtualni przewodnicy, interaktywne mapy oraz opisy miejsc pobytu, szybka aktualizacja informacji staje się standardem.
  • Dostępność informacji turystycznej o kierunkach podróży i produktach będzie sprzyjać porównywaniu ofert ("surfowanie" w Internecie) i w ten sposób będzie intensywniej wpływać na konkurencję. Im lepsze warunki zaoferuje Państwa strona tym większe prawdopodobieństwo, że turysta wybierze Państwa ofertę.
  • Doświadczeni turyści coraz częściej będą komponować własne wakacje z dostępnych modułów dokonując bezpośrednich rezerwacji. Z perspektywy czasu, coraz więcej osób dokonuje rezerwacji on-line. W najbliższym czasie moduł ten stanie się standardem. Do tej pory przewagę w tym działaniu mają hotele oraz linie lotnicze i autokarowe. Warto zainwestować w rezerwacje on-line również w obszarze biur podróży.
  • Rola biur podróży z profesjonalnym serwisem internetowym będzie rosła, gdyż zakup imprez zorganizowanych coraz częściej odbywa się przez Internet. Na rynku coraz bardziej stają się popularne internetowe biura podróży. Czemu Państwa firma ma nie zainwestować w ten nowy kanał dystrybucji produktów turystycznych? Rozwiązanie to daje dużą przewagę konkurencyjną w sektorze usług turystycznych.
  • Internet będzie coraz szybciej zmniejszać rolę krajowych organizacji turystycznych i izb turystyki; marketing miejsc turystycznych (np. lepsze kreowanie marki przy wsparciu publicznym) zyska na znaczeniu, ponieważ to on będzie zachęcać do odwiedzania stron internetowych.

WDROŻENIA

Pliki cookies na stronie. Aby zapewnić poprawne działanie strony na stronie wykorzystujemy pliki cookies. Wraz z wejściem na stronę, niektóre pliki mogły już zostać zapisane w folderze przeglądarki.